raudondvario dvaras

Europos kultūros paveldo metai 2018

2018-aisiais minint Europos kultūros paveldo metus Raudondvario dvaras dalyvavo Europos kultūrinio turizmo tinklo ir partnerių organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Kultūros paveldas – atsakingo ir tvaraus turizmo vertybė“ Pafoso mieste, Kipre spalio 25-27 dienomis, kurią užbaigė iškilminga apdovanojimų ceremonija „Tvaraus kultūrinio turizmo vietovė 2018“. 

ECTN nuotr.

Septyniose kategorijose, Religija ir piligrimystė, Pakrantės ir pajūriai, Kultūrinis kraštovaizdis, Istoriniai pastatai, kaimai ir miestai, Pramonės ir karo paveldas, Tarptautiniai teminiai produktai bei Kultūrinių ir kūrybinių industrijų bendradarbiavimas dėl nugalėtojų titulo iš viso varžėsi 57 finalininkai iš 15 Europos šalių. Prizines I-III vietas laimėjo Italijos, Nyderlandų, Ispanijos, Belgijos, Portugalijos, Kipro, Graikijos, Kroatijos, Maltos atstovai. Tarp nugalėtojų buvo ir dar vieni atstovai iš Lietuvos, tai III-iąją vietą kategorijoje Istoriniai pastatai, kaimai ir miestai pelnę Kėdainiai už Radvilų rūmų sutvarkymą.

Raudondvario dvarui buvo įteiktas specialus komisijos prizas už įgyvendintą projektą „Raudondvario dvaro žirgyno pritaikymas menų inkubatoriaus veiklai“ ir jame vykdomas kultūrines veiklas.

Daugio info.: 
http://www.culturaltourism-network.eu/ ir 
http://www.culturaltourism-network.eu/award-2018.html

 

x