raudondvario dvaras

Renginiai

Virtuali paroda „Aukso vainikas 2020“

12.28 Kaina - nemokamai
Virtuali paroda „Aukso vainikas 2020“

Nuo 2021 m. sausio 6 d., Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje veiks Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiama virtuali respublikinė konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2020“ .

Apie parodą:

„Aukso vainikas“ šiais metais rengiamas jau šešioliktą kartą. Tai ypatingi metai ne tik konkurso rengėjams, bet ir lietuvių liaudies meno puoselėtojams: 2020-ieji paskelbti Tautodailės metais. Metų pradžioje mintys sukosi apie didelius renginius, nes liaudies menas svarbus ne tik jį kuriantiems, bet ir juo besimėgaujantiems, jį vartojantiems. Toks sambūvis stiprina lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.

Šie metai tapo ne tik didelio džiaugsmo, bet ir rimtų išbandymų metais. Dėl visame pasaulyje susiklosčiusios sudėtingos epidemiologinės padėties teko keisti daugelį planų. Nepaisant to, labai džiaugiamės, kad visuose regionuose, nors ne kartą atidėtos, įvyko visos planuotos parodos. Deja, ne visas buvo galima aplankyti, tačiau išmokome naują pamoką ir parodas perkėlėme į virtualią erdvę – dabar jas gali matyti visas pasaulis. Tikimės, ši pamoka leis ateityje rengti parodas ne tik parodų salėse, bet ir internete. Šiųmetė patirtis parodė, kad virtualiomis parodomis ypač džiaugėsi gyvenantieji toli nuo parodų vietų, dažnai net užsienyje, todėl ši netradicinė galimybė apsilankyti parodoje juos labai džiugina.

Kaip ir ankstesniais metais, parodos dalyviai rungėsi vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės srityse. Šiame kataloge pristatyti darbai pripažinti geriausiais 11-oje regioninių parodų. Finalinėje parodoje puikuosis 30-ies autorių darbai. Kurie iš jų bus pripažinti geriausiais 2020-ųjų liaudies meno meistrais ir pasipuoš aukso vainikais, sužinosime 2021-ųjų sausį.

Pagrindinis konkursinės parodos „Aukso vainikas“ tikslas – išsaugoti lietuvių liaudies dailės bruožus. Tačiau ne mažiau svarbu būti kūrėju, ne tik tradicijos kartotoju, jas išlaikant kurti kažką nauja. Tai neįmanoma be lietuviškos pasaulėžiūros ir pasaulėvokos. Dangus ir žemė visame pasaulyje yra tie patys, tačiau kiekviena tauta turi savitą pasaulio veikimo paaiškinimą, kuris mūsų laikus pasiekė apipintas kolektyvine tautos patirtimi, išgyvenimais, stebėjimais. Šis suvokimas leidžia kurti nepasiklystant tarp savų ir svetimų vertybių. Svarbu ne tik jas išlaikyti, bet ir perduoti ateities kartoms, kad liaudies meno tradicija nenutrūkstamai tęstųsi besikeičiant žmonijai ir jos poreikiams.

Asta Valiukevičienė

 

Kviečiame susipažinti su parodos autoriais ir jų darbais. Visa informacija parodos „Aukso vainikas“ kataloge – PERŽIŪRA.

Kiti renginiai

01.06 Kaina: - nemokamai

Virtuali paroda „Aukso vainikas 2020“

Nuo 2021 m. sausio 6 d., Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje veiks Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiama virtuali respublikinė konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2020“ . Apie parodą: „Aukso vainikas“ šiais metais rengiamas jau šešioliktą kartą. Tai ypatingi metai ne tik konkurso rengėjams, bet ir lietuvių liaudies meno puoselėtojams: 2020-ieji paskelbti Tautodailės metais. Metų pradžioje mintys sukosi apie didelius renginius, [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
11.27 Kaina: - nemokamai

Virtuali Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonija!

Šiemet, dėl esamos pandeminės situacijos, tradicinis Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo koncertas Raudondvario dvare nevyks, tačiau šventinę eglutę įžiebsime virtualiai. Visus kviečiame stebėti eglutės įžiebimo ceremoniją saugiai iš namų jau šį penktadienį, 18 val., Kauno rajono bendruomenės facebook paskyroje ir portale Kas vyksta Kaune!  

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1800
10.16 Kaina: - € 21,20
Geriausios roko baladės! Pradžia 180000

Geriausios roko baladės!

Birželio 20 dienos koncertas perkeltas į spalio 16 dieną, 18:00 val. Anksčiau pirkti bilietai galios.   Geriausios roko baladės suskambės Raudondvario dvare! 2020 m. birželio 20 d. 18 val. Raudondvario dvaro menu inkubatoriuje suskambės akustinė žinomų atlikėjų programa, kuri paglostys širdis ir ausis visiems roko baladžių gerbėjams. Gerai žinomi ir mylimi dainininkai – Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius paskutiniu metu [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1800
10.08 Kaina: - nemokamai

Tapybos paroda „Regėjimai“

Nuo spalio 8 d.  Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje veikia Laimutės Barauskaitės-Nenortienės personalinės tapybos darbų paroda. Paroda veiks visą spalio mėnesį. Parodos lankymas nemokamas.  

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1830
09.24 Kaina: - € 13-18

Premjera „Neplanuotas pasimatymas“!

2020-09-24, 19 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje – stilinga, žaisminga, valiūkiška, šiek tiek romantiška, bet labai juokinga komedija ,,Neplanuotas pasimatymas“. Vaidina – Vitalija Mockevičiūtė, Andrius Bialobžeskis, Ramūnas Šimukauskas/ Donatas Šimukauskas. Režisierius – Ričardas Vitkaitis Vertė ir adaptavo – Ramūnas Šimukauskas Scenografija ir kostiumai – Eglė Krasnovė Įsivaizduokite, kad Jūs ruošiatės eiti į šventinį vakarėlį Naujųjų metų išvakarėse, o Jus įviliojo [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1900
Daugiau renginių
x