raudondvario dvaras

Ekskursijos

Istorinė kelionė laiku – ,,Raudondvaris ir Raudondvario dvaras nuo seniausių laikų iki šiandienos“

 

Šioje istorinėje kelionėje laiku išgirsite, kur pirmiausiai apsistojo žmonės Raudondvario teritorijoje, kada ir kaip pradėjo formuotis Raudondvario pavadinimas, kokie žymūs Lietuvos didikai valdė Raudondvarį, koks buvo jų indėlis gyvenvietės ir dvaro kaitai, koks jų palikimas pasiekė mus…

Ekskursijos metu iš lauko  apžiūrėsite restauruotus Raudondvario dvaro pastatus, išgirsite jų kaitos istoriją nuo dvaro pastatų statybos pradžios iki šių dienų, ,,susipažinsite“ su buvusiais dvaro savininkais. Esant galimybei, aplankysite reprezentacinių rūmų pietinėje pusėje esančius kambarius ir menes, sužinosite kaip keitėsi jų paskirtis, kokie buvo interjerai, keičiantis dvaro šeimininkams.

 

 Ekskursijos vadovai:

Zita (registracija tel. +370 636 81526), Andrius (registracija tel.  +370 636 27841)

Maksimalus žmonių sk.: 35

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų k.

Kaina: 5 Eur/asm.

Trukmė: ~1 val.


Raudondvario pilies „pasivaidenimai“

 

Kokia pilis ar senas dvaras neturėjo paslapčių ir savų vaiduoklių, apie kuriuos pašnibždomis karta iš kartos pasakodavo žmonės… Su baime, gailesčiu, įsiklausydami į aplinkos garsus, ar iš amžių glūdumos jų ausis nepasieks aimanos, žingsniai, šnabždesiai, ar malonaus pasivaikščiojimo po dvaro parką metu neseks jiems iš paskos koks praeities šešėlis… Apie Raudondvario pilies ,,pasivaidenimus“ ir įdomesnius dvaro gyvenimo nutikimus galėsite išgirsti ypatingos ,,vaiduokliškos“ ekskursijos metu.

 

Registracija tel. +370 636 81526, ekskursijos vadovė Zita

Maksimalus žmonių sk.: 35

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų k.

Kaina: 5 Eur/asm.

Trukmė: ~40 min


Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės legendos atspindžiai Raudondvario dvare

 

Kas nežino ar negirdėjo sukrečiančios ir neblėstančios Barboros Radvilaitės ir Lenkijos karaliaus bei Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto meilės istorijos, kuri sulaukė daugybės įvairių sričių menininkų – rašytojų, poetų, dramaturgų, kompozitorių – dėmesio, galės ją išgirsti ir sužinoti kaip  amžinos meilės simboliu tapusios poros gyvenimo istorija susijusi su Raudondvariu. Visa tai – užsisakius  ekskursiją Raudondvario dvaro raudonojoje Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto menėje.

 

Registracija tel. +370 636 81526, ekskursijos vadovė Zita

Maksimalus žmonių sk.: 35

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų k.

Kaina: 5 Eur/asm.

Trukmė: ~40 min.


Teatralizuota ekskursija su renesanso dama

 

Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Susipažinsite su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus. Taip pat, sužinosite kokį egzotinį gyvūną dvare laikė aistringas fotografas ir keliautojas grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius ir kokie turtai buvo sukaupti dvare.

Ekskursijos metu ne tik pasivaikščiosite po dvaro parką, aplankysite buvusį dvaro žirgyną (dabartinį menų inkubatorių), bet ir apžiūrėsite pilies menes. Ekskursijos pabaigoje būsite pakviesti į vieną ištaigingiausių dvaro menių – grafų pokylius ir gyvąją orkestro muziką menančioje baltojoje pokylių menėje Renesanso dama pakvies visus pasimokyti Renesanso šokių žingsnelių.

 

Registracija  tel. +370 656 50755, ekskursijos vadovė Ugnė

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų k.

Kaina: 5 Eur/asm.

Trukmė: 40 min.


Dvaro garderobinė

 

Edukacijos metu jums bus pristatomos dvaro garderobinėje eksponuojamos istorinės suknelės. Turėsite galimybę susipažinti su keturių laikotarpių aprangomis (viduramžių, renesanso, baroko ir XIX a. pab.). Supažindinsime jus su įvairiausiomis minėtų epochų rūbų subtilybėmis ir šiandienai mums keistomis madomis. Edukacijos metu galėsite pasimatuoti viduramžių laikotarpio galvos dangas ar net rūbų dalis.

Edukacijos pradžioje jums bus laikas skirtas pasivaikščioti po pilies kambarius, trumpa pažintis su dvaru (~ 15-20 min). Toliau vyks rūbų pristatymas ir užsiėmimo pabaigoje bus skirta valanda damoms, kurios norės išsinuomoti suknelių ir pasifotografuoti pilies kambariuose.

 

Trukmė: iki 2 val. 30 min.

Kaina: 6 Eur/asm.

Rūbų nuoma: 5 Eur, rūbų skaičius ribotas.

Registracija tel. +37065650755, edukacijos vadovė Ugnė

Maksimalus žmonių sk.: 20

x