raudondvario dvaras

Projekto „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“ uždarymas

Gruodžio 20 d. Raudondvario pilyje vyko partnerių VšĮ „Raudondvario dvaras“ ir Bauskės pilies muziejaus įgyvendinto projekto „Istorini kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“ baigiamoji konferencija. Jos metu VšĮ „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė ir Bauskės pilies muziejaus projektų vadovė Ruta Garklava pristatė per 2021-2022 m. įgyvendintas projekto veiklas ir pasiektus rezultatus.

Projekto tikslas buvo padidinti į Kauno rajoną ir Bauskės regioną atvykstančių turistų skaičių rudens ir žiemos sezonais, sukuriant meniškas, edukacines ir sporto veiklas, skirtas pritraukti skirtingus pomėgius turinčius lankytojus, istorijos, paveldo mylėtojus. Įgyvendinant projektą buvo pagerinti abu kultūros paveldo objektai – Raudondvario dvaras įsigijo lauko sceną su garso ir apšvietimo įranga, LED ekraną, čiuožyklos ir jos šaldymo įrangą. Bauskės pilies muziejus – senovinius apšvietimo elementus, senovinių instrumentų replikas, garso įrangą, LED ekraną, scenos pakylas, grotas langams, metalines informacines lentas, stovus patrankoms, 17 a. patrankos vežimo kopiją bei 17 a. muškietininko ir karininko kostiumų replikas. Kartu sukurtos naujos teminės edukacijos „Baltiški lobiai“, „Dirbtinis apšvietimas Renesanso pilyje“, lauko ekspozicija „15–17 a. artilerija“, veiklą pradėjo čiuožykla su nemokamomis pamokomis, surengtos parodomosios akmenslydžio varžybos, suorganizuotas istorinis festivalis „Pilies diena“, pristatantis dvarų kultūrą, kulinariją, amatus, menus. Įgyvendintos menininkų, amatininkų dirbtuvės, renesanso muzikos ir šokių koncertai. Projekto veiklose dalyvavo atlikėjai, menininkai ne tik iš Lietuvos ir Latvijos, bet ir Lenkijos, Italios, Vokietijos, Nyderlandų. Šveicarijos.

Projekto partneriai siekė apsilankymų skaičių abiejuose regionuose padidinti bent 20 000 vizitų ir pagal konferencijoje pateiktus rezultatus paaiškėjo, kad šis skaičius buvo pasiektas. Lankytojai noriai dalyvavo projekto partnerių organizuojamose veiklose tiek Raudondvario dvare, tiek Bauskės pilies muziejuje.

Projekto „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“ metu ne tik įgyvendintos naujos veiklos, pagerinti abu kultūros paveldo objektai, bet ir sukurta stipri kultūrinė partnerystė. Bauskės pilies muziejaus direktorius Maris Skanis pasidžiaugė, kad beveik prieš ketverius metus Raudondvario dvaras susisiekė su jų muziejumi ir pakvietė apsilankyti, susipažinti su dvaru ir jo istorija bei vykdoma veikla ir tuo pačiu pasiūlė kartu įgyvendinti naują projektą. Abu partnerius vienijo panašūs iššūkiai: regionų konkurencija su didžiaisiais miestais, sezoniškumas ir siekis pagerinti abi pilis, kad jos taptų patrauklesnės lankytojams. Projektą įgyvendinti padėjo „Interreg V-A Latvija-Lietuva Programą 2014-2020“  kartu su Kauno rajono ir Bauskės savivaldybėmis.

Projekto trukmė: 01.01.2021 – 31.12.2022
Bendra projekto vertė: 785 875,00 EUR
ERPF parama: 667 993,75 EUR

Konferencijoje buvo pristatytas projekto veiklas ir rezultatus iliustruojantis turizmo gidas. Jame taip pat galima rasti informaciją apie kitus šalia Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies muziejaus esančius lankytinus objektus, maitinimo įstaigas ir pan.

Turizmo gidai parengti keliomis kalbomis: LT LV ir EN.

Juos taip pat galima rasti Raudondvario dvare ir Bauskės pilies muziejuje.

Baigiamojoje konferencijoje taip pat dalyvavo atstovų ir iš Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos bei Bauskės turizmo centrų. Vienas iš konferencijos tikslų buvo pasidalinti projektine patirtimi su turizmo ir kultūros sektoriuje dirbančiais kolegomis ir užmegzti naujų kontaktų. KRTVIC direktorės pavaduotoja Inga Sutkuvienė pristatė taip pat „Interreg V-A Latvija-Lietuva Programos 2014-2020“ finansuojamą ir baigiamą įgyvendinti su partneriais iš Jaunjelgavos ir Kuoknesės projektą „Gyvenimas prie upių: turizmo produktų kūrimas, remiantis dabartine ir ankstesne Baltijos šalių istorija (LLI-474)“. Projekto partneriai kūrė turizmo mašrutą ir QR kodus žymėti lankytiniems objektams, esantiems šalia upių minėtuose regionuose.

Daugiau apie projekto veiklas ir rezultatus Raudondvario dvare: čia

Daugiau apie projekto veiklas ir rezultatus Bauskės pilyje: čia


  • 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Oficiali programos svetainė:  www.latlit.eu
  • Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga:  www.europa.eu
  • Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako VšĮ „Raudondvario dvaras“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
x