raudondvario dvaras

Senosios muzikos koncertas „In Amoroso Foco“

Kovo 22 d., 18 val., Raudondvario dvare (Baltoji salė)

Meilė, visomis savo formomis, visada buvo pagrindinė veikėja ir muzikoje, ir poezijoje, tad taip yra ir italų renesanse. Rafinuotuose dvariško stiliaus madrigaluose meilė įgauna dievišką Kupidono formą ir čia vaikas tironas dažnai vaizduojamas kaip nenugalima dvasia, valdanti paprastų mirtingųjų valią, verčianti juos nuolat siekti geidžiamo objekto nesibaigiančioje kovoje tarp priešingų jausmų, tokių kaip viltis ir nusivylimas, pakylėjimas, džiaugsmas ir liūdesys.

Tačiau paprastesniuose muzikos žanruose (villlanella, villotta ir canzonetta) meilė yra gana realistiško ir ironiško kasdienio gyvenimo atspindžio veikėja. Savo žemiškoje ir kūniškoje apraiškoje – kas yra erotinis troškimas – meilė tiesiogiai veikia socialinius santykius ir elgesį, ir netgi turi galios išjuokti savo aukas, įtraukdama jas į įvairius linksmus nesusipratimus.

Nepaisant to, meilė yra mieliausių dalykų, kuriuos gali pasiūlyti gyvenimas, šaltinis ir galiausiai jos teigiama prigimtis yra ypatingai aukštinama ir vaizduojama renesanso muzikoje, tiek madrigaluose, tiek kituose pasaulietiniuose darbuose. Ši programa skirta prieštaringam meilės ir geismo vaizdavimui, taip gausiai ir vaizdingai tyrinėtam italų renesanso muzikoje, kurioje net gyvūnai yra metaforiškai vaizduojami kaip meilės tarnai ar aukos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programoje skambės:

Filippo Azzaiolo (ca. 1530/40 – ?), Quando la sera

Orazio Vecchi (1550 – 1605), Mi vorrei trasformare

Giovanni Domenico da Nola (ca.1510/20 – 1592), Amor m’ha fatto deventar fenice

Antonio Scandello (1517 – 1580), Haveva na gallina capelluta

Adrian Willaert (1490 – 1562), Madonna mia fame bona offerta

Orazio Vecchi, Il cocodrillo geme

Baldassarre Donato (ca. 1525/30 – 1603), No pulice m’entrato nell’orecchia

Filippo Azzaiolo, Sentomi la formicula

Giaches de Wert (ca. 1535 – 1596), Cara nemica mia

Costanzo Festa (ca. 1485/90 – 1545), Si liet’alcun giamai ne l’amoroso foco

Orlando di Lasso (1532 – 1594), O occhi manza mia

Philippe Verdelot (ca. 1485 – ca. 1535), Ognor per voi sospiro

Francesco Corteccia (1502 – 1571), Madonna io t’aggi amat’ed amo assai

Orlando di Lasso, Matona mia cara

Koncerto atlikėjai: ansamblis „PassiSparsi“ (Martha Rook – sopranas, Elisabetta Vuocolo – kontraltas, Neri Lande – tenoras, Lorenzo Tosi – bosas).

2019 m. rugpjūtį ansamblį „PassiSparsi“ įkūrė  keturi jauni L. Cherubini konservatorijos Florencijoje studentai Martha Rook, Cora Mariani, Neri Lande ir Lorenzo Tosi. Nepaisant skirtingo akademinio išsilavinimo, visi atlikėjai yra patyrę renesansinio ir barokinio stiliaus kūrinių solistai, nusprendę susivienyti ir kartu tyrinėti renesanso polifoninį repertuarą. Nuo 2020 m. prie ansamblio prisijungė kontraltas Elisabetta Vuocolo.

Koncertas nemokamas.

Renginio metu privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius (ffp2).

________________________________________________________________________________

Renginį organizuoja projektas „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“, kurio tikslas pritraukti daugiau turistų šaltuoju metų laiku į Kauno rajoną ir Bauskės regioną, sukuriant naujų meninių, kultūrinių, sporto veiklų. Tai jau penktasis senosios muzikos serijos koncertas, rengiamas Bauskės pilies muziejaus, bendradarbiaujant su Raudondvario dvaru.

  • Projektą remia „Interreg V-A Latvija-Lietuva programa 2014-2020“.
  • Projekto trukmė: 01.01.2021 – 31.12.2022
  • Projektą finansuoja Europos Sąjunga: www.europa.eu
  • Visas projekto biudžetas – 785 875,00 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 667 993,75 Eur.
  • 2014–2020 m. „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Oficiali programos svetainė: www.latlit.eu
  • Už straipsnio turinį atsako Bauskės pilies muziejus. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi ES nuomonę.
x