raudondvario dvaras

Naujienos

Raudondvario dvarą ir Bauskės pilį sujungs bendro projekto tiltas

04.13 / Visos naujienos

LV-LT

 

 

 

 

Raudondvario dvarą ir Bauskės pilį sujungs bendro projekto tiltas 

VšĮ Raudondvario dvaras ir Bauskės pilies muziejus (Latvija) pradėjo bendrą projektą „LLI-498: Istorinis kelias: Raudondvaris – Bauskė“. Šis projektas įgyvendinamas siekiant pasinaudoti „Interreg V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014-2020“ teikiamomis galimybėmis plėtoti ir vystyti gamtos bei kultūros paveldą ir spręsti su juo susijusius bendrus iššūkius regionuose. 

Paveldo lobiai – ne tik didžiuosiuose miestuose 

“Lietuva ir Latvija yra kaimynės, kurias vienija ne tik bendra siena, bet ir bendra istorija, kultūra, papročiai ir tradicijos, – kalbėjo VšĮ Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Latvių ir lietuvių turizmo maršrutai, lankantis vieniems pas kitus, jau seniai nusistovėję, daugelis lietuvių yra vykę į Rygą, Jūrmalą, Ventspilį, latviai dažiausiai aplanko Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius. Tai – didieji miestai, traukos centrai. Regionuose turistų srautai, deja, gerokai mažesni.“

„Keliaujant po Latviją į akis krito daug mažų, tačiau labai patrauklių kultūros objektų, vienas jų – Bauskės pilis. Kilo idėja naujais saitais sujungti du Lietuvos ir Latvijos kultūros paveldo objektus, pristatyti juos savo bendruomenėms, atverti naują turizmo maršrutą ir kartu įgyvendinant projektą pritraukti kuo daugiau lankytojų ir į Raudondvario dvarą, ir į Bauskės pilį“, – apie tai, kokiu tikslu buvo pradėtas šis projektas, pasakojo S. Navickienė.

Raudondvario dvaro direktorė pastebėjo, kad nors abu regionai užsiima tokia pačia kultūrine veikla, iki šiol jokios kultūrinės partnerystės veiklų nebuvo įgyvendinta.

Kad turistai rastų ką veikti šaltuoju sezonu  

Remiantis statistika, turizmo srityje egzistuoja neigiamas veiksnys – miestų ir rajonų konkurencija. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pavyzdžiui, 2018 m. Kauno mieste apsistojusių turistų nakvynių skaičius siekė 445 tūkst. 954, o Kauno rajone – tik 19 tūkst. 339.  Panašios tendencijos ir kaimyninėje Latvijoje.

Dar didesnis iššūkis, nepaisant darnaus regionų vystymosi ir gamtos bei kultūros paveldo (pilys, dvarai, piliakalniai, muziejai ) teikiamų palankių sąlygų plėtoti turizmui, yra sezoniškumas.

Tiek Bauskėje, tiek Kauno rajone atvykstančių ir apsistojančių bent vienai nakvynei turistų šaltuoju metų laiku ženkliai sumažėja – žiemą neteikiamos vandens turizmo paslaugos, nevyksta kelionės dviračių takais ir pan.

Nors vertinant paskutinių penkerių metų skaičius galima pasidžiaugti, kad lietuvių nakvynių skaičius Latvijos apgyvendinimo įstaigose padidėjo dviem trečdaliais (67 proc., iki 318 tūkst.), latvių Lietuvoje – 83 proc. (iki 263 tūkst.), didžiausi turistų srautai vis dėlto atvykdavo šiltuoju sezonu.

Siekdami pasinaudoti „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ programos teikiamomis galimybėmis plėtoti ir vystyti gamtos bei kultūros paveldą ir spręsti su juo susijusius bendrus iššūkius regionuose, Raudondvario dvaras ir Bauskės pilies muziejus sudarė kultūrinės partnerystės sutartį, kurią bus siekiama  įgyvendinti projektu „Istorinis kelias: Raudondvaris – Bauskė“.

Projekto tikslas – padidinti turistų skaičių šaltuoju metų laiku Programos teritorijoje, sukuriant būtent šiam sezonui skirtas menines, edukacines ir sporto veiklas, prisidėsiančias prie Bauskės ir  Kauno regionuose esančio istorijos, gamtos ir kultūros paveldo gerinimo.

Konferencijoje pristatyti tikslai ir veiklos  

Kovo 30 dieną vyko nuotolinė konferencija, skirta Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projektui Interreg „Istorinis kelias: Raudondvaris – Bauskė“ pristatymui.

Konferenciją organizavo projekto vykdytojas VšĮ „Raudondvario dvaras“,  dalyvavo projekto partneriai iš Latvijos: Bauskės pilies muziejaus direktorius Maris Skanis, projektų vadovė Ruta Garklava, Bauskės savivaldybės meras Arnolds Jātnieks, plėtros skyriaus vedėja Ilzė Tijonė.

Projekto pristatyme taip pat dalyvavo Kauno rajono savivaldybės ir tarybos atstovai, Bauskės ir Kauno rajono turizmo informacijos, kultūros ir meno centrų darbuotojai, programos Jungtinio sekretoriato vyresnioji specialistė Rita Liepaitė, žiniasklaidos atstovai.

Nuotolinės konferencijos moderatorė Raudondvario dvaro direktorė S. Navickienė savo pranešime pristatė projekto idėją ir veiklas.

Nuo senovinių instrumentų iki naujų festivalių 

Kas konkrečiai numatoma įgyvendinant projektą Interreg “Istorinis kelias: Raudondvaris – Bauskė“?

Visų pirma, bus kuriamas naujas bendras turistinis maršrutas Raudondvaris–Bauskė, skirtas populiarinti šių regionų kultūros paveldo objektus šaltuoju sezonu.

Raudondvario dvaras ir Bauskės pilies muziejus planuoja sukurti naujas temines edukacijas „Baltiški lobiai”, kurių dalyviai, kūrybiškai remdamiesi duomenimis apie senovinius Kauno rajono ir Bauskės regiono teritorijose vyravusius amatus, galės patys pasigaminti suvenyrų.

„Apšvietimas renesanso pilyje”, pasak Bauskės pilies muziejaus projektų vadovės R. Garklavos, supažindins su Renesanso laikotarpiu naudotais apšvietimo elementais ir kvies išmėginti veiklas, kuriomis tuo metu vakarais užsiimdavo žmonės.

Bus parengtos meninės programos „Renesanso naktis” ir „Ankstyvosios 15-17 a. muzikos koncertai”, kurių pristatymai vyks Raudondvario dvare ir Bauskės pilyje.

Kaip teigė savo pristatyme Bauskės pilies muziejaus projektų vadovė R. Garklava, įgyvendinti žiemos koncertų serijai iš projekto lėšų, remiantis originalų prototipų pavyzdžiais, bus gaminamos ir perkamos XVI-XVII a. muzikos instrumentų kopijos, pagerinta koncertų salė.

Planuojama surengti XVII a. artilerijos parodą Bauskės pilyje ir du „Pilies dienos“ festivalius Raudondvario dvare.

Iš projekto lėšų bus įsigyta ir kita reikalinga programos veikloms įranga (apšvietimo elementai, ledo čiuožykla, koncertinė įranga).

Prognozuojama nauda abiem regionams 

Į projektą bus įtraukti abiejų partnerių kuruojami amatų ir įvairių meno sričių kūrėjai-rezidentai, organizuojamos jų bendros kūrybinės dirbtuvės, seminarai projekto partneriams ir rezidentams, kurių metu bus dalijamasi patirtimi, apžvelgiama regionų turizmo padėtis šaltuoju sezonu ir ieškoma efektyvių sprendimų.

Tikimasi, kad projekto rezultatai bus vertingi abiem partneriams – ir Raudondvario dvarui, ir Bauskės pilies muziejui, o naujos edukacijos, meninės programos, įsigyta įranga, reikalinga įgyvendinti projekto veikloms ir užtikrinti projekto rezultatų tęstinumui, parengtos teminės ekspozicijos, du nauji festivaliai sukurs patrauklų turistinį maršrutą Raudondvaris-Bauskė, skirtą populiarinti regionų kultūros paveldą šaltuoju sezonu.

“Džiaugiamės, kad mūsų idėjos buvo išgirstos ir projektui buvo skirtas finansavimas”, – sakė Raudondvario dvaro direktorė S. Navickienė.

Neabejojama, kad projekto rezultatai atneš abipusės naudos Kauno rajonui ir Bauskės regionui, t. y., abiejuose regionuose šaltuoju sezonu pagausės turistų srautai, įskaitant ne tik vienadienį apsilankymą, bet ir apgyvendinimą bent vienai nakčiai, nes regionai taps patrauklesni, naujos veiklos padidins jų žinomumą.

 

Infobox

  • Projektas įgyvendinamas laikotarpiu nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.
  • Bendras projekto biudžetas – 785 875 Eur. Raudondvario dvarui skirta dalis 401 375 Eur, o Bauskės pilies muziejui – 384 500 Eur.
  • Projektą finansuoja Europos Sąjunga:  www.europa.eu
  • 85 proc. projekto vertės finansuojama Europos regiono plėtros fondo lėšomis (667 993,75 Eur), likusi 15 proc. projekto vertės dalis finansuojama Kauno rajono ir Bauskės savivaldybių lėšomis.
  • 2014–2020 m. “Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną” programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Oficiali programos svetainė: www.latlit.eu
  • Straipsnis parengtas naudojant ES finansinę paramą. Už straipsnio turinį atsako VšĮ „Raudondvario dvaras“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi ES nuomonę.

 

VšĮ Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies muziejaus nuotr. 

 

 

Kitos naujienos

05.15 Visos naujienos

Parodos GAMTA-VISŲ NAMAI programa gegužės-birželio mėn.

2023 m. gegužės 13 d. Raudondvario dvare Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ kartu su Sūduvos medžiotojų sąjunga, Lietuvos medžiotojų draugija, Vytauto Didžiojo universitetu ir Kauno rajono savivaldybe atidarė medžioklės trofėjų parodą GAMTA – VISŲ NAMAI. Paroda veiks iki 2023 m. liepos mėn. 15 d. Lankymo laikas: I-IV 11–18 val., V-VII 10–19 val. Edukaciniai užsiėmimai rengiami šeštadieniais. Gegužės-birželio mėn. programa pridedama.   [...]

05.10 Visos naujienos

Darbo skelbimas

VšĮ „Raudondvario dvaras“ ieško darbuotojų vykdyti lauko priežiūros, pagalbinius darbus Raudondvario dvaro parke. Užmokestis: minimalioji mėnesinė alga (MMA). Visos socialinės garantijos. Daugiau info. :+370 640 35936, raudondvariodvaras@gmail.com

01.03 Visos naujienos

Projekto „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“ uždarymas

Gruodžio 20 d. Raudondvario pilyje vyko partnerių VšĮ „Raudondvario dvaras“ ir Bauskės pilies muziejaus įgyvendinto projekto „Istorini kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“ baigiamoji konferencija. Jos metu VšĮ „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė ir Bauskės pilies muziejaus projektų vadovė Ruta Garklava pristatė per 2021-2022 m. įgyvendintas projekto veiklas ir pasiektus rezultatus. Projekto tikslas buvo padidinti į Kauno rajoną ir Bauskės regioną atvykstančių turistų [...]

11.30 Visos naujienos

Kalėdinė čiuožykla (2022 m. gruodis/2023 m. sausis)

ČIUOŽYKLOS DARBO LAIKAS PRATĘSIAMAS IKI SAUSIO 20 D. Raudondvario dvaro kalėdinė čiuožykla dirbs gruodžio 2 d . – sausio 5 d. Čiuožykla veiks nuo antradienio iki sekmadienio. Pačiūžų nuoma: 5 Eur/val. Čiuožinėjimas savomis pačiūžomis nemokamas. Nemokamos čiuožimo pamokos su profesionalia trenere vyks antradieniais ir ketvirtadieniais: 14 val. – 15 val. (vaikams) 15:15 val. – 16:15 val. (suaugusiems) Užsiėmimų su trenere [...]

11.22 Visos naujienos

Europos kultūros sostinės uždarymas Kauno rajone

Europos kultūros sostinės uždarymas Kauno rajone | III VEIKSMAS: SUTARTIS Trilogiją pradėjo seną mąstymą išsprogdinęs „Sukilimas“, pavasarį miestas sutiko su įspūdingiausiu savo istorijoje „Santakos“ savaitgaliu, o Europos kultūros sostinės programą uždarys „Sutartis“. Kauno rajone Trečiąją Šiuolaikinio mito trilogijos dalį „Sutartis“ Kaunas 2022 pradeda lapkričio 25 d. 19:00 val., Raudondvario dvare, kur vyks nemokamas ir įspūdingas pasaulinės žvaigždės „Ten Walls“ audiovizualinis [...]

Daugiau renginių
x