raudondvario dvaras

Renginiai

Parodos „Edward. Nepavaldus laikui“ atidarymas

10.10 / 17:00 val. Kaina - nemokamai
Parodos „Edward. Nepavaldus laikui“ atidarymas

Dailininko Edward Narkiewicz (1938–2007) paroda

Edward Narkiewicz gimė 1938 m. lapkričio 13 d. Trakuose. Čia, ežerų apsuptyje, praleido vaikystę ir jaunystę, čia pirmą kartą į rankas paėmė pieštuką ir pradėjo kūrybinį kelią, nuvedusį menininką į Lenkiją. 1958 m. būsimasis dailininkas emigravo į kaimyninę Lenkiją ir ten baigė Varšuvos dailės akademiją. Gyveno ir kūrė netoli Varšuvos, Piasečno miestelyje.

2012 m. Trakų Salos pilyje buvo atidaryta paroda  „Sugrįžimas į Tėvynę“, skirta Edward Narkiewicz 5-osioms mirties metinėms. Tai buvo pirmasis oficialus E. Narkiewicz kūrybos pristatymas Lietuvoje.

Praėjus dešimčiai metų po pirmosios dailininko E. Narkiewicz parodos Lietuvoje, rengiama dar viena šio žymaus menininko paroda. Jos atidarymas įvyks spalio 12 d., Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos konferencijos metu.

Parodoje eksponuojami darbai papildo dailininko palikimą ir atskleidžia jo įvairiapusiškumą. Tarp ankstyviausių darbų – Trakų vaizdai – ežerai ir pilys. E. Narkiewicz kūrė ir plakatus, knygų viršelius. Paminėtinas plakatas, skirtas Lenkijos tūkstantmečiui paminėti, Valstybinės loterijos plakatai ir kt. Dailininko tapybos darbuose atsispindi laikmečio aktualijos ir simboliai. Jo paveiksluose gausu kontrastų ir dviprasmybių, nerimo, išgyvenimų ir lūkesčių. <…> Daugiausia dalininkas tapė aliejiniais dažais ant drobės. Darbuose dažnas madonos, laikrodžio, medžių, įvairių gyvūnų motyvas. Ypač preciziškai nutapyti grybai, drugeliai, vabalai, paukščiai, augalai.

Virgilijaus Poviliūno info.

 

Parodos organizatoriai: Kšištof Nakevič, Snieguolė Navickienė, Virgilijus Poviliūnas, Virginijus Stančikas

Partneriai: Kauno rajono savivaldybė, VšĮ  „Raudondvario dvaras“, Vladyslav Kravčun

Parodos atidarymas 2022-10-12, 17 val.

Paroda vyks 2022 m. spalio 12 d. – lapkričio 12 d.

Lankymas nemokamas.

Kiti renginiai

04.16 Kaina: - nemokamai

Susitikimas su LR Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene

2024 m. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, balandžio 16 d., 17:30 val. vyks susitikimas su LR Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene. &nbsp; Kviečiame dalyvauti.

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1730
03.21 Kaina: - nemokamai

Velykinė paroda RISKIS, MARGUTI

2024 m. Artėjant Šv. Velykoms, Raudondvario pilyje pristatoma įspūdinga tautodailės paroda „Riskis, marguti“! Šioje parodoje eksponuojama daugiau nei 200 margučių, kurių margintojos – Kauno rajono tautodailininkės Vilma Garličionok, Roberta Kazlauskienė, Liuda Liaudanskaitė, Jurgita Zinkienė, Edita Žaromskienė, Kristina Klusevičiūtė-Mikulskienė ir Neringa Petravičiūtė-Plentienė. Paroda supažindins su tradicinėmis margučių dekoravimo technikomis. Parodos atidarymas: kovo 21 d., 15 val. Tai puiki galimybė pamatyti unikalius [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1500
03.07 Kaina: - nemokamai

Juvelyrikos ir fotografijos parodos INFINITE atidarymas

Kovo 7 d., 18 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje bus pristatyta paroda „Infinite“ – bendras juvelyrės Ievos Žekevičiūtės ir fotografo Vido Vokietaičio darbas. Čia susijungia Ievos kurta minimalistinių formų juvelyrika iš sidabro bei Vido fotografijos, subtiliai atskleidžiančios naujas šios juvelyrikos prasmes bei vizualumą. Fotografijos vaizdai ne tik analizuoja, interpretuoja, bet ir išplečia jos suvokimo ribas. Parodoje siekiama atskleisti kaip vieni [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1800
02.15 Kaina: - nemokamai

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

2024-02-12 &nbsp; Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje. Data: vasario 15 d. Laikas: 16 val. Renginys nemokamas.

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1600
02.14 Kaina: - € 35

Koncertas-meditacija „Širdies Stebuklas“

2024 m. Pati nuostabiausia proga susitikti ir švęsti Vasario 14-ą, Meilės dieną KARTU su: dvasinio augimo specialiste, dainininke, knygų autore Andre Amiya Pabarčiūte ir talentingaisiais muzikantais Vyčiu Smolskum (klavišiniai, elektronika), Agne Doveikaite (smuikas)! Jūsų laukia retas, unikalus ir Sielą džiuginantis renginys. Žaisminga kūrybingų muzikantų trijulė garsais ir savo energija nuskraidins Jus į gilių, svaiginančių, širdį atveriančių jausmų kelionę. Atvirumas, tikrumas, [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1900
Daugiau renginių
x