raudondvario dvaras

Renginiai

Vieversynės giesmininkai | Juvelyrės Nijolės Jovarienės papuošalų ekspozicija

10.13 / 17:00 val. Kaina - nemokamai
Vieversynės giesmininkai | Juvelyrės Nijolės Jovarienės papuošalų ekspozicija

Parodos atidarymas vyks spalio 28 d., 17 val., pilyje, istorinio festivalio „Pilies diena“ metu. 

Paroda veiks: spalio 28 – gruodžio 31 d.

Juvelyrika – tai sau pačiai įrodymas ir patvirtinimas, kad turiu ryšį su savu Kūrėju, mažoje erdvėje išreikšti estetinį jautrumą ir skirtingų laikmečių kultūrą. Metalo darbai iš senovinių, istoriją turinčių de­talių – tai įdomi kelionė po laiką ir erdvę, pilną atradimų ir emocijų, kai eigoje įvyksta transformacija, – Nijolė Jovarienė.

Juvelyras, dėstytojas Egidijus Strackas teigia, kad Nijolė Jovarienė – savitą koncepciją ir stilių turinti meni­ninkė, naudojanti naujus, neformalius darbo metodus, savo originaliu požiūriu papildanti juvelyrų gildiją kūriniais, kurie gali drąsiai lygiuotis su kitų kūrėjų darbais, yra nešiojami su meile: „Tikiuosi, kad menininkė ir toliau liks ištikima pasirinktoms temoms bei dar ne kartą nustebins mus savo naujomis kolekcijomis.“

Ekspozicijoje Raudondvario dvare pristatomi paukščiai „Giesmininkai“ – tai tarptautiniam menininkų susitikimui „Vieversynė 2022“ kurti darbai. Šių juvelyrikos dirbinių koncepcija – apmąstymas apie tai, kaip viskas prasidėjo Žemėje, emocinis ryšys bei harmonija tarp Žmogaus ir Paukščio.

Sukurtuose papuošaluose – paukščiuose – atgyja senovinės, išraiškingos, įdomios savo praeitimi detalės. Tai – kelionė laiku, delikati improvizacija: ar senoviniam metalui patiks naujoje erdvėje, naujoje meninėje fantazijoje. Papuošalo prabanga išreiškiama savitumu ir senoviniais akcentais. Reikia pabrėžti, kad papuo­šalai kuriami tik rankų darbu, todėl yra archajiškai grubūs. Menininkės nuomone, papuošalo kokybės suvokimą nulemia jo sukelti jausmai, o jos ekstravagantiškos kūrybos gerbėjos teigia, jog nešiojant indivi­dualiai sukurtas vienetines puošmenas, jaučia unikalią antikvarinių detalių dvasią.

Kalbėdama apie savo inspiracijas, menininkė teigia: „Pagarbus požiūris į visą Kūriniją, į praeitį, kelionės po muziejus – tai svarbiausia mano kūrybai ir yra didžiausias įkvėpimas. Labai vertinu prasmingumą, originalumą ir, svarbiausia, patį kūrybos procesą. Matau grožį, kai jo ieškau, o kurdama pajaučiu emocinį ryšį su kūriniu, metalu, senovine detale. Manau, jog asmenybės, besidominčios antikvariniais daiktais – išsilavinusios, inteligentiškos, jautrios, dėmesingos ir pagarbios praeičiai, protėviams, istorijai ir tikroms vertybėms.“

Kauno taikomosios dailės mokykloje menininkė įgijo „Dailiųjų metalo dirbinių gamintojo“ diplomą.

 

Surengtos parodos:

Sakrali būtis. Paroda Šv. Kalėdų tema: eglutės, Šv. Kūčių valgiai, Šv. Kalėdų Saulė, Trys Karaliai. Kauno menų mokykla. Gruodis, 2014.

Metalo švelni esatis. Perkūno namas, Kaunas. Rugsėjis, 2018.

„8“, Lietuvių menininkų paroda Berlyne. Ausstellung der litauischen Künstler. Berolina-Galerie im Rathaus Alt Mitte. Berlyno rotušė, Vokietija. Gegužė, 2019.

Metalo Metamorfozės. Galerija „Balta“, Kaunas. Rugpjūtis, 2019.

VII Motyvai Metale. Perkūno namas, Kaunas. Rugpjūtis, 2020.

30 ARTISTS, 30 ARTWORKS: Bronze Bird. Artsonline Web Art Gallery, Online Group Art Exhibition. „Bronzos paukštis‘‘ tarptautiniame 30 menininkų kūrinių kataloge, Turkija. Gruodis, 2021.

Giesmininkai, Vieversynė 2022. Tarptautinis menininkų susitikimas „Vieversynė 2022“. Tarptautinė paroda Rokiškio dvare. Liepa, 2022.

Budapest Jewelry Week 2022, Paradox: „The Cesarean section“ („Cezario pjūvis“).  Šiuolaikinės tarptautinės juvelyrikos savaitės Budapešte žiuri ir teisėjo Gijs Bakker atrinkto kūrinio „Cezario pjūvis“ eksponavimas centrinėje parodoje. Hybridart Space gallery, Budapeštas. Rugsėjis, 2022.

Kiti renginiai

12.28 Kaina: - € 16,36–26,46

Andrius Kaniava. NAKTIS TEATRE

2023 12 28, 19:00 | Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Jūs paklausite – kodėl ne vakaras? Ir būsite teisūs! Vakaras – tai tas laikas, kai nevalingai norisi užklysti į teatrą. Bet scena pilna muzikos, šviesų ir teatro magijos vakare, naktį – lieka tuščia! Ir tada ji tampa atvira praeičiai. Sako, naktį teatre galima išgirsti į anapusybę išėjųsių Didžiųjų Artistų balsus, praėjusių [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1900
11.18 Kaina: - € 21,41–31,51

Č. Gabalis ir „Vilniaus divertismentas“ NAKTIS MANHATANE

2023 m. Lapkričio 18 d., 18 val. muzikos garsais keliausime į romantišką ir meilės kupiną naktinį Manhataną kartu su išskirtinio balso savininku ir šilumos kupinu atlikėju Česlovu Gabaliu bei muzikos profesionalais – instrumentiniu ansambliu „Vilniaus divertismentas“ (vad. Irena Karsokienė). Koncerte skambės 1930 – 1960 m. JAV kompozitorių „aukso amžiaus“ romantiškiausios dainos: „Night in Manhattan“, „Stardust“, „Smile“, „Isn‘t it romantic“ bei [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1800
10.21 Kaina: - € 21,41–31,51

Ovidijus Vyšniauskas ir grupė. Gyvo garso koncertas

Ovidijaus Vyšniausko koncerte Raudondvario dvare – naujas skambesys ir laiko paženklinti hitai 2023 m. spalio 21 d., 18:00 val. scenos legenda, talentingas kūrėjas, daugybės hitų, kuriuos dainuoja visa Lietuva, autorius, unikalaus balso savininkas Ovidijus Vyšniauskas surengs išskirtinį akustinį pasirodymą Raudondvario dvare, Kauno rajone. Prie dainininko scenoje prisijungs ir kūrybines jėgas suvienys profesionalūs muzikantai – gitaros virtuozas Gintaras Šulinskas ir pianistas [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1800
09.16 Kaina: - nemokamai

Magic Carpets platformos šiuolaikinio meno paroda | Kauno bienalė

Magic Carpets platformos šiuolaikinio meno paroda „Vieta bendruomenei, bendruomenė vietai“ Atidarymas Rugsėjo 16 d., 17:00  Atidarymo metu laukite: Performatyvių staigmenų; DJ: Black Elektronika (Sunny Nwume) Parodoje pristatomi Kūrybiškos Europos „Magic Carpets“ (Stebuklingi kilimai) platformos pagrindinės veiklos – kylančių menininkų rezidencijų rezultatai. Pagrindinis tikslas – apmąstyti bendruomenės ir vietos santykį: kaip vieta gali veikti žmonių santykius ir atvirkščiai – kaip bendruomenės [...]

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1100
09.09 Kaina: - € -
ETNOGRAFIJOS KODAS Pradžia 133000

ETNOGRAFIJOS KODAS

Rugsėjo 9 d. nuo 13:30 kviečiame dalyvauti renginyje „Etnografijos kodas“, Raudondvario dvare ir menų inkubatoriuje. Renginys nemokamas.

Pilies takas 1 54127 Raudondvaris
Pradžia 1330
Daugiau renginių
x